Juba aastaid teevad Viljandi haigla ja teater omavahel abistavat ja kogukondlikku koostööd. Alates pandeemiast on haigla pakkunud teatrile tuge, et tagada teatriinimestele vajalik kiire covid-diagnostika ja hoida teatri mängukava võimalikult stabiilne ja publiku jaoks muutusteta. Mõni aasta tagasi andis haigla sõltuvushaiguste ravi- ja rehabilitatsioonikeskus Ugala noortelavastuse „Kuidas minust sai HAPKOMAH” raames nõu nii lavastuse loomisel kui pärast etendusi toimunud vestlusringides. Ugala on omalt poolt aastaid rõõmustanud ravil viibivaid lapsi pühadekingi ja jõululavastuste tegelaste külaskäikudega ning võimaldanud teatriskäiku erihoolduse klientidele.
Nüüd on saanud alguse veel üks toetav ettevõtmine – Ugala pakub igal kuul kahele kliinikute õenduskeskuse töötajale koos kaaslasega pääsmed valitud etendusele.
„Juba pandeemia ajal arutasime omakeskis, et kui see haiglainimestele kibekiire aeg saab mööda, tahame pakkuda neile vaheldust ja elamusi. See on meie võimalus tänada meditsiinitöötajaid meeletu pingutuse eest ja tuua teater lähemale ka sellest igapäevaselt kaugemal viibijatele,” rääkis Ugala teatri juht Garmen Tabor.
„Haiglas sai mõte alguse soovist anda õdedele ja hooldajatele, kes on patsiendile tihti kõige lähemal, võimalus veeta kvaliteetaega oma lähedastega. Kuna kliinikute õenduskeskus peab oluliseks töötajate motiveerimist ja puhkeaega, siis tuli Ugala appi, et seda võimaldada,“ tutvustas idee sündi kliinikute õenduskeskuse juht Helina Randma.
„Oleme alles uus struktuuriüksus ning seetõttu pöörame tähelepanu koostööle, seda nii oma keskuses kui ka kogukonnas. Peame oluliseks puhkeaega nii lähedastega kui ka meeskonnaga ning otsime just kogukonnast selleks võimalusi. Näiteks veetsime aktiivse laupäeva Viljandi loomade varjupaigas. Oleme Ugalale väga tänulikud töötajatele antud võimaluse eest,“ lisas ta.
Kuigi pealtnäha tegutsetakse erinevates valdkondades, on nii haiglale kui teatrile ühine töö inimestega, kus olulisel kohal on kiire regareerimise vajadus, meeskonnatöö ning õlatunne. Mõlemad on kogukonnale olulised ning nende omavaheline koostöö heaks suunanäitajaks.