Ugala teatris esietendub progressiivne rokkmuusikal “Prints ja kerjus”

Ugala teatris esietendub  kogu perele mõeldud progressiivne rokkmuusikal “Prints ja kerjus”, mille toob lavale Peep Maasik. Lavastuse helilooja on Ardo Ran Varres, koreograaf Rauno Zubko ning kunstnik Karmo Mende. Peaosades mängivad Ringo Ramul ja Alden Kirss.

Lavastuse aluseks on Mark Twaini maailmakuulus romaan „Prints ja kerjus“. Twain mängis läbi mõtet, kuidas panna kõrgeima klassi esindaja kogema oma nahal kõiki neid jõhkrusi, mida 16. sajandi Inglismaa aadlikud oma alamatele pakkusid. Lavalugu on valatud laulude ja muusika abil progeroki kastmesse, mis on oma olemuselt jõuline, kuid samas meloodiline, pakkudes publikule pulsi muutusi ja kaasahaaravaid emotsioone.

 

Lavastaja Peep Maasiku sõnutsi on praeguses majanduskriisis paslik pakkuda publikule lootust ja mõtteviisi, kuidas vähem on rohkem. Ta lisab: “Kui seda saab teha veel proge-roki kastmes, siis ongi juba äge.“

Lavastus on mõeldud eelkõige lastele ja noortele, julgustades neid suurelt unistama ja kätkedes endas igavikulist lootust paremale tulevikule.

“Printsi ja kerjust” mängitakse ainuüksi Ugala teatri suurel laval.

Lavastaja Peep maasik (Temufi)
Kunstnik Karmo Mende
Helilooja Ardo Ran Varres

Laulusõnade autor Donald Tomberg
Koreograaf Rauno Zubko
Valguskujundaja Mari-Riin Paavo
Videokunstnik Margo Siimon
Lavastaja assistent Kaisa-Kadi Pilt (Temufi)
Alusteose tõlkija Valter Rummel
Osades Alden Kirss, Ringo Ramul, Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Oskar Punga, Margus Tabor, Ott Kartau (külalisena), Maarja Mõts, Vilma Luik ja Merle Liinsoo